Gruntowny remont oraz serwis plotera laserowego Co2

Plotery laserowe co2 często pracują w ciężkich warunkach. Ciągłe godziny pracy podzespołów w dymie, gazach oraz pyle znacznie skracają żywotność plotera laserowego. Po czasie może okazać się, że Twój laser co2 potrzebuje gruntownego serwisu, kalibracji i wymiany części eksploatacyjnych.

Najczęściej w kolejce do napraw koniecznych ustawiają się:

-prowadnice linowe oraz wózki liniowe. Jeżeli ich stan wskazuje na nadmierną eksploatację nie zwlekaj z wymianą wózka liniowego. Usterka ta objawia się pojawieniem ząbków na ciętym materiale, nierównej krawędzi cięcia a w bardziej zaawansowanym stadium znaczne zwiększenie oporu na elementach mechanicznych (brama plotera laserowego co2 lub głowica laserowa)

-tuba co2 jest elementem eksploatacyjnym, który ma prawo się zużywać i trzeba planować jej wymianę co pewien okres czasu. Głównym objawem słabej tuby laserowej jest spadek mocy oraz konieczność zmniejszenia prędkości posuwu, żeby dało się wykonywać bieżącą pracę. Więcej informacji o tubach laserowych co2 znajdziesz w osobnym artykule.

-zasilacz impulsowy-jeżeli Twój laser przestał mieć napięcie zasilania na sterownik, lub nie działa napęd silników osi x,y,lub z to bardzo prawdopodobne, że któryś z torów napięciowych Twojego zasilacza impulsowego uległ uszkodzeniu. Naprawę przeprowadza się poprzez dobranie takiego samego lub zamiennika zasilacza, sugerując się prądem oraz napięciem zasilania poszczególnych torów optycznych.

-zasilacz tuby laserowej-jeżeli Twoją pracę plotera laserowego co2 nagle przerwie awaria i okaże się, że brakuje wiązki laserowej to jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia zasilacza WN. Przy takich sprawach związanych z wysokim napięciem uważaj i najlepiej skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc, i jak najszybciej usunąć awarię.

-elementy optyki w laserze co2 (lustra czy soczewki)ich eksploatacja lub pęknięcie  również skutkuje znacznym spadkiem mocy i problemami z docinaniem materiału na stole roboczym. Czasem wystarczy wyczyścić lustro lub soczewkę, jednak zdarza się, że trudnych i zapieczonych osadów nie da rady się pozbyć. Wtedy należy wymienić elementy optyki co2 w naszej maszynie.

serwis plotera laserowego co2
serwis plotera laserowego co2

 

Uwaga.

Jeżeli posiadasz również ploter frezujący cnc lub szukasz frezarki  do swojej formy to koniecznie wejdź na naszą drugą stronę: ppcnc.pl 

ppcnc.pl